Зараз, в преріод карантину, батьки та діти знаходяться постійно в тісному спілкуванні. У багатьох виникає проблема з наповненням вільного часу корисними справами. Тож радимо батькам приділити увагу розвитку акторських здібностей дитини.
Часом можна почути, що не всі можуть бути акторами. Це не досить вірно, адже більшість дітей вигадують різні історії та граються, уявляючи себе тим чи іншим персонажем. Кожна дитина мислить творчо та фантазує, вміє створювати незвичайні ситуаціїї та програвати їх. До речі, акторська майстерність часто вирішує ряд проблем, пов'язаних з розвитком дітей. А саме:
• діти стають менш сором'язливими;
• не бояться проявляти себе;
• вони більш впевнені в колі великої кількості людей, особливо незнайомих;
• не замкнені в собі, а відкриті в спілкуванні з однолітками;
• у них поліпшується мова, дикція, пам'ять і увага;
• розширюється кругозір;
• підвищується інтелект;
• розвиваються творчі здібності
Пропонуємо цікаві вправи.
Вправа «Я радію коли…»
Назви такі справи, які викликають у тебе емоції радості? Відобрази ці дії.
Вправа «Посміхнися, як…»
- кіт на сонці;
- хитра лисиця;
- радісна дитина.
Вправа «Скажи радісно фразу»
- мені так сумно.
- щось холодно дуже.
- ой, так зуб болить.
- я так стомився!
Вправа «Прочитай з різними емоціями скоромовку»
У сіни Мусій сіно носив.
У бобра добра багато.
Біжать стежинки поміж ожини.
Вправа «Живі картинки»
Знайди в книжці картинку та зобрази одного з персонажів.
Вправа «Подарунок»
Відтвори задану ситуацію: " У тебе сьогодні день народження, ти прокинулася(вся) і побачила(в) загорнутий подарунок. Ти зраділа(в)? Покажи. Тепер давай відкриємо його. Що ж там? А там те, про що ти давно мріяла(в): іграшка, комп’ютер, планшет, а можливо, кошеня чи цуценя. Ти зраділа(в)? Давай покажемо як ти зраділа(в) подарунку.. А може ти здивувалася(вся)? А може засумувала(в). (Дитина відображає емоцію). А тепер навпаки, я буду мовчки відкривати подарунок, а ти відгадуватимеш мої емоції."
Вправа «Казковий театр»
Цю вправу для можна програвати з усіма членами родини. Спочатку обираєте казку, записуєте перелік персонажів та розподіляєте ролі, далі починаєте виставу.
Можна придумати аналогічні вправи та програвати їх. Матимете гарні результати, та й період карантину з грою пролетить непомітно.